Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej.Dowiedz się więcej o COOKIESRozumiem
 

Akademia Mądrego Rodzica

Akademia Mądrego Rodzica

10 rzeczy, których pod żadnym pozorem nie można mówić dzieciom

Są słowa, które wydają się nieszkodliwe, a jednak negatywnie wpływają na dziecko. Wystarczy jedno nieprzemyślane zdanie, żeby zburzyć pewność siebie i poczucie bezpieczeństwa naszej pociechy, a także wpłynąć na jej zachowanie.
czytaj więcej
Akademia Mądrego Rodzica

Czy powinno się karać dzieci?

Dzieciom potrzebne są jasne, przejrzyste reguły – jakie zachowania akceptujemy, a jakie nam się nie podobają. Ta jasność buduje poczucie bezpieczeństwa:  Kocham cię i nie zgadzam się na to, co robisz.  Kocham cię i nie pozwalam na pewne zachowania.  Ciebie akceptuję bez zastrzeżeń, ale nie zamierzam akceptować nieodpowiedniego zachowania.
czytaj więcej
Akademia Mądrego Rodzica

Jak określać dziecku granice?

Rodzice chyba zapomnieli, iż dzieci bardziej niż czegokolwiek innego potrzebują zasad życia,  które jasno ustalają, co jest dobre, a co złe.  R. Coles
czytaj więcej
Akademia Mądrego Rodzica

Jak wprowadzić dziecko w wirtualny świat?

Jeszcze do niedawna dzieci bawiły się lalkami, misiami i klockami, teraz bawią się także używając komputera. Dyskutowanie nad tym, czy to dobrze, czy źle, nie ma najmniejszego sensu, bo komputer po prostu jest już w prawie każdym domu.
czytaj więcej
Akademia Mądrego Rodzica

Jak pomóc dziecku radzić sobie z uczuciami?

Uczucia są podstawą rozwoju człowieka, wartościową i istotną częścią ludzkiej natury. Traktowane z należytą troską i szacunkiem mogą stać się podstawą dalszego rozwoju i osiągnięcia dojrzałości. Uczucia są po prostu faktem, są moralnie neutralne, są cennym darem i istotnym wsparciem w naszym życiu.
czytaj więcej
Akademia Mądrego Rodzica

Jak się nauczyć czytać?

Wstępem do czytania jest słuchanie. Nie chodzi o zwykłe słyszenie, ale o aktywny, celowy proces – komunikowanie się z otoczeniem. Jakość mowy, której dziecko słucha, i którą uczy się rozumieć, rozwija oba zmysły zaangażowane następnie w proces czytania: słuch i wzrok.
czytaj więcej

Przedszkole Niepubliczne „SMYK”

ul. Broniewskiego 9, 19-400 Olecko
tel. 87 520 36 25 tel. kom. 694 650 282
e-mail: smyk.olecko@gmail.com

Oddział zamiejscowy

Os. Siejnik I 8, 19-400 Olecko
tel. 87 621 22 11
e-mail: smyk.olecko@gmail.com

KONTA BANKOWE

Bank: PKO BP S.A.
Przedszkole: 40 1020 4724 0000 3402 0048 7850
Żłobek: 46 1020 4724 0000 3602 0087 1764
© COPYRIGHT SMYK    |    CREATED NET-SAFE
CZAS NA REKRUTACJĘ
KLIKNIJ!